Menu

Crowdfunding - nowa moda biznesowa również w Polsce

co to jest crowdfundingPojęcie Crowdfunding staje się coraz bardziej popularne, a sama tematyka budzi coraz większe zainteresowanie w USA oraz w Europie Zachodniej. Wygląda na to, że takie finansowanie społecznościowe staje się również w Polsce popularne. Mimo, że pierwsze sygnały o Crowdfundingu pojawiły się niedawno w naszym kraju mamy już kilka serwisów, gdzie można realizować taką formę finansowania pomysłów. Do tej pory udało się już w takiej formie zrealizować i sfinansować kilka ciekawych projektów, które często miały niszowy charakter. Fenomen tego zjawiska opiera się na jego społecznościowej formie. Środki w ramach Crowdfundingu gromadzi się za pośrednictwem internetu od dużej grupy osób, która wpłaca niewielkie kwoty. Jest to swego rodzaju zrzutka, na którą każdy może dodać swoją dowolną kwotę, jeśli pomysł przypadł do gustu. Taki pomysł opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu ogromnej siły społeczeństwa. Poprzez bardzo popularne serwisy społeczenościowe można skuteczniej dotrzeć do osób, które mogą wpłacić coś na zrzutkę.

Poprzez takie serwisy można również liczyć na to, że pomysł będzie się skutecznie rozprzestrzeniał. Jeśli pomysł rozniesie się jeszcze bardziej można liczyć na zgromadzenie większych środków. To ludzie są siłą finansowania społecznościowego i ich decyzje związane z tym, że dany pomysł się im spodobał. W dużej mierze ich wsparcie opiera się na emocjonalnym zaangażowaniu. Jeśli przez takie wsparcie budujemy markę możemy również liczyć na jej większą rozpoznawalność.

crowd funding W tym przypadku otrzymujemy kapitał nawet jeśli nie możemy liczyć na pomoc ze strony banku czy rodziny. Dla małych firm Crowdfunding jest rzeczywiście dużą szansą, gdyż będzie to forma alternatywna pozwalająca zdobyć potrzebny kapitał. Jeśli ma się niebanalne pomysły można nimi przekonać do wpłaty innych entuzjastów takiej formy działania. To zaś sprawia, że finansowanie społecznościowe ma również swoją siłę w gospodarce i doprowadza do jej naturalnego rozwoju. Mamy bowiem konkurencyjność przedsiębiorstw oraz dochodzi do pojawiania się wielu ciekawych pomysłów. W ramach Crowdfundingu występują dwie formy finansowania. Tradycyjna forma to nieudziałowa, gdzie przekazuje się środki na realizowanie jakiegoś pomysłu i jest to forma podobna do zbiórki publicznej. Tutaj głównie działa pomysł i jego argumentacja ze strony osoby, która zbiera pieniądze. Osoba musi szukać zainteresowania i sympatii internautów, którzy będą chcieli wesprzeć taką osobę swoją niewielką kwotą. Druga forma realizowania Crowdfundingu może mieć udziałowy charakter. Przez wsparcie zyskuje się pewny udział w organizowanym przedsięwzięciu.

Wspiera stronę IMPERIUM ROMANUM poprzez serwis docen.to